Aparat ortodontyczny- czy warto inwestować?

Większość z nas marzy o tym, by móc pochwalić się idealnym uśmiechem. Chodzi nie tylko o biel zębów, ale również o ładny, prosty zgryz. Niestety, bardzo wiele osób zmaga się z problemem krzywych zębów. Rozwiązaniem, dzięki któremu możemy zapomnieć o problemie, jest aparat ortodontyczny. Dzięki niemu można bowiem korygować naprawdę poważne wady zgryzu. 

Czy warto? Zaletą tej inwestycji jest szansa na odzyskanie prawidłowego, prostego zgryzu. Co ważne, ma to znaczenie nie tylko dla estetyki uśmiechu, ale również naszego zdrowia. Krzywy zgryz może bowiem doprowadzić do problemów z oddychaniem, jedzeniem, a nawet stać się przyczyną migren i bólu głowy. Dlatego też warto zadbać o to, by wyprostować swój zgryz.

Działanie aparatu ortodontycznego

Przyjrzyjmy się temu, w jaki sposób działa aparat ortodontyczny. Mówiąc najprościej jest on założony na nasze zęby w taki sposób, by wywierać nacisk tam, gdzie jest to potrzebne. Z czasem powoduje to ich przesunięcie na właściwą pozycję. Nie jest to oczywiście proces, który dzieje się szybko. Działanie aparatu ortodontycznego rozciągnięte jest w czasie. Szacuje się, że korekcja wad zgryzu trwa około 2 lat.

Podczas noszenia aparatu ortodontycznego konieczne są wizyty u lekarza ortodonty, który nie tylko kontroluje proces prostowania naszego uzębienia, ale również odpowiednio ustawia aparat. Kontrole wizyty są nieodłącznym elementem procesu leczenia. Tylko wtedy mamy bowiem szansę uzyskać idealne efekty bez obaw o uszkodzenie naszego uśmiechu.

Jakie są zalety założenia aparatu?

aparat ortodontyczny

Aparat ortodontyczny to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Poznajmy je więc nieco bliżej. Pierwszą z nich jest z pewnością poprawa estetyki naszego uśmiechu. Dla wielu osób fakt, że będą mogły cieszyć się idealnie prostymi zębami o równym profilu jest jedną z najważniejszych zalet noszenia aparatu ortodontycznego. To jednak nie wszystko.

Aparat ortodontyczny może pomóc nam w walce z próchnicą, która w przypadku stłoczonych zębów znacznie szybciej się rozwija. Co więcej, dzięki wyrównaniu zgryzu unikamy zbyt dużego nacisku na ozębną niektórych zębów. Jest to istotne, ponieważ nacisk ten może przyczyniać się do uszkodzenia zębiny. Słowem, aparat ortodontyczny pomaga dbać nie tylko o urodę, ale również zdrowie.

Jakie są koszty?

Wiele osób, które chciałyby zadbać o swój uśmiech, obawia się, że cena aparatu ortodontycznego przerośnie ich możliwości. Sprawdźmy więc jak jest naprawdę. Faktem jest, że ceny aparatów ortodontycznych nie są niskie. Ich wysokość zależy jednak od tego, na jaki aparat się zdecydujemy. Przykładowo – tradycyjne aparaty metalowe są tańsze od tych z porcelanowymi płytkami.

Jeszcze więcej zapłacimy za aparat, który montowany jest od wewnętrznej strony zębów, dzięki czemu pozostaje niewidoczny. Niemniej jednak, za aparat ortodontyczny montowany na stałe zapłacimy od 3,5 do 7 tysięcy złotych za łuk. Co więcej, doliczyć trzeba do tego również koszty wizyt u specjalisty na przestrzeni dwóch lat.

Co w sytuacji, gdy koszty są za wysokie?

mediraty banner

Nie da się ukryć, że ceny aparatów ortodontycznych są wysokie. Dla wielu z nas jest to zbyt duże obciążenie dla domowego budżetu. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować ze zdrowia swoich zębów. Korzystne rozwiązanie oferuje nam firma MediRaty, z której ofertą możemy zapoznać się pod adresem https://www.mediraty.pl/. Jej propozycja to atrakcyjny cenowo kredyt na usługi medyczne, dzięki któremu możesz sfinansować aparat i późniejsze wizyty. Dogodne, niskie raty i dobre opinie klientów sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *