Czy warto prowadzić dietę sokową?

Diety odchudzające i oczyszczające to te, po które najchętniej sięgamy w okresie przedwakacyjnym. Chcąc zrzucić kilka zbędnych kilogramów i wysmuklić sylwetkę, próbujemy najrozmaitszych diet promowanych w sieci. Nie zawsze jednak są one skuteczne i bezpieczne. Jak więc zadbać o swój organizm, a jednocześnie zapewnić mu detoksykację i przy okazji zrzucić parę kilo? Dobrym pomysłem może być dieta sokowa.

Dieta sokowa – oczyszcza i odchudza

Dieta sokowa, jak sama nazwa wskazuje, bazuje przede wszystkim na sokach – owocowych, warzywnych lub owocowo-warzywnych. Ale nie chodzi tu o zwykłe soki dostępne w sklepach spożywczych. Dietę sokową przeprowadza się na specjalnie przygotowanych sokach, oferowanych przez markę SportFOOD. Czym się wyróżniają? Są to soki w pełni naturalne, uzyskiwane przez nowoczesną metodę tłoczenia na zimno ColdPress.

Dzięki temu są one pełne witamin, minerałów i cennego błonnika, czego nie można powiedzieć o sokach wyciskanych tradycyjnymi metodami, na przykład za pomocą sokowirówki czy blendera. Soki SportFOOD są podzielone pod względem smaku. Możemy wybrać spośród wielu dostępnych smaków – soków wieloowocowych lub owocowo-warzywnych: na przykład „Płaski brzuch”, „Szczupła talia”, „Piękna skóra” czy „Zdrowe serce”. Tak ukierunkowana dieta oczyszczająca i odchudzająca będzie bezpieczna i skuteczna.

Zalety diety sokowej

Zalet diety czy inaczej mówiąc detoksu sokowego jest naprawdę wiele. Przede wszystkim ta forma diety jest bardzo przyjemna! Wielu z nas słowo „dieta” czy „odchudzanie” kojarzy się głównie z ograniczeniami, uczuciem ciągłego głodu i pokusami, by zjeść coś niezdrowego. Tymczasem pijąc soki oczyszczające SportFOOD, możemy delektować się wspaniałym i wyrazistym smakiem owoców i warzyw i nie odczuwamy głodu. Chociaż w trakcie trwania diety nie możemy spożywać żadnych posiłków, soki są tak skomponowane, by pokrywać dzienne zapotrzebowanie na energię i zapewnić nam uczucie sytości.

W ten sposób nie odczuwamy pokusy dojadania na mieście i czujemy się dobrze. Poza tym dieta sokowa ma bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie. Jak wspomnieliśmy wcześniej, soki mają głównie działanie oczyszczające. Co to oznacza? W ich składzie znajdują się składniki, które oczyszczają organizm z toksyn i wspierają ich wydalanie. Dzięki temu szybko poprawi się nasze samopoczucie. Zauważymy, że mamy więcej energii, lepiej się wysypiamy, miną też problemy z wypróżnianiem, migrenami czy alergią. A obok tego wszystkiego stracimy też nieco na wadze, gdyż organizm oczyszczony z toksyn ma zdecydowanie lepszy metabolizm.

odchudzanie sokami

Jak przejść na dietę sokową?

Dieta sokowa jest odpowiednia dla osób dorosłych, cieszących się względnie dobrym zdrowiem oraz nie mających przeciwwskazań co do spożywania pewnych pokarmów czy przypraw. SportFOOD oferuje gotowe pakiety na detoks sokowy, na odpowiednią liczbę dni, na przykład na 1, 3, 7 bądź 14 dni. To od nas zależy, od którego zechcemy zacząć. Do pakietu dołączona jest instrukcja informująca, ile soków dziennie mamy wypić i jakie rodzaje soków pić w ciągu dnia. Jeżeli nie interesuje nas gotowy zestaw, możemy go samodzielnie skomponować – sami wybieramy rodzaje soków oraz ich ilość.

Diety sokowe można zamawiać na stronie internetowej www.sportfoodsoki.pl, a dostawa możliwa jest na terenie całej Polski. Dieta sokowa to dobry pomysł dla każdego, kto pragnie dbać o swoje zdrowie i sylwetkę w sposób zrównoważony i bezpieczny. To też wspaniałe uzupełnienie dla zdrowego sposobu żywienia, ponieważ soki te możemy pić także nie będąc na diecie sokowej. Kto raz ich spróbuje, na pewno z nich nie zrezygnuje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *