Operacja nosa dziecka, dorosłego – o co w tym chodzi?

Jeśli patrząc w lustro odczuwamy znaczny dyskomfort spowodowany kształtem naszego nosa, to może warto rozważyć jego plastyczną korektę? Nie, nie namawiamy was na natychmiastową decyzję ani na sugerowanie swoim nastoletnim dzieciom, że tylko operacja plastyczna sprawi, że będą się czuły piękne i akceptowane. Ale czasem korekta nosa jest jednak warta wzięcia pod uwagę. W grę mogą wchodzić nie tylko kwestie estetyczne, ale także urazy czy kłopoty natury laryngologicznej. Trzeba bowiem pamiętać, że nos po operacji musi nie tylko spełniać nasze wymagania estetyczne ale i być drożny – trudności z oddychaniem mogą być przyczyną podjęcia decyzji o operacji nosa, ale w żadnym wypadku nie mogą być jej skutkiem.

 

operacja nosa

Korekta plastyczna nosa – jak się przygotować

Operacja nosa to zabieg chirurgiczny i jako taki wymaga od nas stosownych przygotowań. Z operacją najlepiej celować na czas po miesiączce – dni tuż przed oraz w czasie okresu to ryzyko wystąpienia krwotoku. Konieczne będzie endoskopowe badanie wnętrza nosa oraz rynometria (badanie drożności nosa). Jeśli lekarz będzie miał jakiekolwiek wątpliwości, zaleci też wykonanie tomografii komputerowej.

Ze swojej strony musimy zaszczepić się na zapalenie wątroby typu B oraz wykonać zlecone przez lekarza podstawowe badania serca i krwi. O wszelkich kłopotach zdrowotnych, chorobach przewlekłych i zażywanych stale lekach należy poinformować lekarza! To on powie nam jakie leki i na jak długo przed operacją należy odstawić. Operacja plastyczna nosa wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i każdy pacjent musi być do niej zakwalifikowany także przez anestezjologa.

Pacjent zgłasza się do kliniki w dniu operacji i zostaje tam na jedną noc, aby w najbardziej newralgicznym czasie być pod kontrolą lekarza. Sama operacja trwa około dwóch godzin.

Specjalista radzi

Operacyjna korekta nosa jest refundowana tylko w przypadku konieczności przeprowadzenia operacji ze względów funkcjonalnych – czyli wtedy, kiedy jest to niezbędne ze względów zdrowotnych (np. krzywa przegroda nosowa będąca wadą wrodzoną, urazy powypadkowe). Jeśli chcemy poprawić kształt nosa ze względów estetycznych, musimy liczyć się z pobytem w prywatnej klinice oraz kosztami. Operacja części chrzęstnej to cena 6500 – 7500 złotych. Plastyka chrzęstno-kostna 7500 – 11000 złotych. Nie są to kwoty niskie, a i sama operacja, choć bardzo popularna, jest zabiegiem przeprowadzanym w pełnym znieczuleniu. Dlatego decyzja powinna być naprawdę przemyślana.
Specjaliści nie wykonują operacji w każdym przypadku – dobry lekarz wie, kiedy potrzebna jest korekta, a kiedy rzekome kłopoty z urodą mają zupełnie inne podłoże i konieczna jest raczej konsultacja psychologiczna.

Jeśli jednak decyzja zapadła, kwalifikujemy się do operacji, ale brak nam funduszy, dobrze skorzystać z finansowania ratalnego. System MediRaty to nie tylko możliwość kredytowania konsultacji przed zabiegiem, badań kwalifikacyjnych, samego zabiegu oraz jednodniowej hospitalizacji i wizyt kontrolnych, ale także pomoc w znalezieniu najlepszej kliniki.

 

baner zainteresował cię ten temat_

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *