Wyszczuplanie i modelowanie sylwetki, zabiegi antycellulitowe

Piękna i idealna sylwetka jest w od zawsze marzeniem niemal każdej kobiety. Ze względu na panujący w dzisiejszych czasach kanon piękna, panie usilnie walczą z cellulitem. Niestety dotyczy on większości z nas i wbrew ogólnemu przekonaniu powszechny jest również u kobiet szczupłych. Pojawia się m.in. na skutek nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej, do tego dochodzą zmiany obrzękowo-włókniste w obrębie tkanki podskórnej. Pośród przyczyn cellulitu wymienia się również zaburzenia w mikrokrążeniu tkankowym, nadmierne gromadzenie się wody w macierzy międzykomórkowej, przez co dochodzi do obrzęków tkanki podskórnej. Cellulit dotyczy większości kobiet, jednak u mężczyzn występuje niezmiernie rzadko.

Sposoby na szczupłą sylwetkę

sczupła sylwetkaPewne jest, że szczupła sylwetka wymaga pracy, mimo najszczerszych chęci, czy nawet modlitw nie będzie idealna, jeśli nie zadbamy o odpowiednie zbilansowanie swojej codziennej diety oraz o wysiłek fizyczny. W celu usunięcia cellulitu  lub początkowo przynajmniej zmniejszenia widoczności, konieczne jest wdrożenie odpowiednich, najlepiej indywidualnie dopasowanych zabiegów wyszczuplających.

Możemy je z powodzeniem wykonać w większości salonów kosmetycznych, które działają na naszym rynku i zajmują się kosmetyką ciała. Mimo wszystko jednak dobrze wybrać duży i wyspecjalizowany gabinet z doświadczeniem, który dysponuje wysokiej jakości sprzętem zabiegowym, co daje możliwość skorzystania z różnych terapii, ich łączenia i dobrania indywidualnie najlepszego rozwiązania.

W pierwszej kolejności konsultacja

Jeśli udamy się do wysokiej klasy salonu kosmetycznego, to z pewnością dostrzeżemy, że zadowolenie klienta jest tu niezmiernie ważne. Nie stawia się tu na ilość, ale na jakość obsługi. Pierwszym sygnałem, że tak właśnie jest, będzie odbycie spotkania kwalifikacyjnego. Prowadzi je doświadczony kosmetolog lub kosmetyczka.

W jego trakcie zostaje przeprowadzony szczegółowy wywiad, pacjent jest mierzony i ważony, sprawdzane są poszczególne obwody ciała, dokonuje się również procentowego pomiaru masy ciała – w procentach wyszczególniona zostaje ilość tkanki mięśniowej i tłuszczowej, jak również ilość wody. W kolejnym kroku specjalista przeprowadza dokładną analizę zgromadzonych danych. Na ich podstawie możliwe jest indywidualne dobranie zabiegów do potrzeb konkretnej osoby.

Rodzaje zabiegów modelujących sylwetkę

Modelowanie sylwetki opiera się na redukcji tkanki tłuszczowej, ujędrnianiu, jak również dopasowaniu dodatkowych form, takich jak ćwiczenia czy skorzystanie ze wsparcia psychodietetyka. Wyróżnić możemy m.in. zabiegi wyszczuplające, których zadaniem jest zredukowanie tkanki tłuszczowej, zabiegi antycellulitowe prowadzące do wygładzenia struktury skóry i zmniejszenia widoczności lub całkowitego usunięcia pomarańczowej skórki.

Ostatnie są zabiegi ujędrniające, czyli takie, które sprawiają, że fragmenty naszego ciała na które oddziałujemy zdają się podnosić, stają się jędrniejsze, ale również skóra w ich obrębie wygląda młodziej i gładziej. W wielu zabiegach ujędrniających stawia się na pobudzenie organizmu do wznowienia produkcji kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny – procesy te z wiekiem zwalniają przez co skóra nie wygląda tak gładko i promiennie, jakbyśmy sobie tego życzyli, a do tego starzeje się i opada, więc trzeba temu przeciwdziałać.

Aparatura stosowana w zabiegach modelujących sylwetkę

Piękna figura może zostać osiągnięta przez wyrzeczenia i ciężką pracę. Czasem trzeba trochę poszukać odpowiedniego dla siebie rozwiązania. Jeśli chcemy wesprzeć swoją walkę o to, aby nasza sylwetka była atrakcyjna, to warto korzystać ze wsparcia specjalistów i wybrać takie zabiegi, jakie będą polecali w celu likwidacji naszych problemów.

Pośród polecanych procedur znajdziemy m.in. Velashape V10, MedShape360 Vaccum+RF, HIFU, Lipolizę iniekcyjną, Lipolizę ultradźwiękową, masaż bańką chińską, drenaż limfatyczny, bandaże Arosha. Wszystko wspomagane jest odpowiednimi profesjonalnymi kosmetykami, które pomagają w osiągnięciu zamierzonego rezultatu.

Zabiegi antycellulitowe są rozwiązaniem idealnym do wielu kobiet, które chcą skutecznie pozbyć się dokuczliwego problemu. Jednak powinny zostać odpowiednio dobrane do potrzeb skóry i tkanki podskórnej konkretnej kobiety. Wiele zabiegów można ze sobą łączyć lub wykonywać naprzemiennie dla zwiększenia tego, jaki rezultat zostanie osiągnięty.

Cellulit i jego pozbywanie się

Problem cellulitu jest niezwykle powszechny. Kobiety nieustannie szukają sposobu na jego całkowite pozbycie się, jednak bywa to bardzo kłopotliwe. Nasilenie się takich zmian następuje m.in. w okresie dojrzewania, w trakcie ciąży, ale może stanowić również konsekwencję otyłości. Każdy przypadek jest inny i właśnie dlatego fachowcy dysponujący różnorodnym sprzętem chętnie zajmą się dostosowaniem odpowiednich rozwiązań w celu rozwiązaniu problemu pacjenta, który zgłasza się do gabinetu.

Medycyna estetyczna jest obecnie bardzo silnie rozwinięta i proponuje szerokie zastosowanie w różnego rodzaju zabiegach. Również zwalczanie cellulitu stało się zdecydowanie łatwiejsze. Z pewnością więc warto udać się do profesjonalnego zakładu kosmetycznego i po każdym zabiegu (zwykle konieczna jest seria) cieszyć się skórą piękniejszą, bardziej jędrną i z coraz mniejszą ilością cellulitu.

Jeśli takie działania pielęgnacyjno -lecznicze połączymy z właściwą dietą i ruchem – szczególnie tym na świeżym powietrzu, to z pewnością nie tylko schudniemy, ale nasza skóra odmłodnieje.

Jak wybrać salon?

Warto popytać koleżanek, ale również poszukać opinii w sieci o salonach znajdujących się nieopodal. Powinniśmy również pamiętać, że czasem brak opinii jest najlepszą rekomendacją, bo wiele osób zdecydowanie chętniej wypowiada się, jeśli pojawia się u nich złość. Gdy są zadowolone, to nie czują potrzeby o tym pisać. Sprawdźmy, na jakim sprzęcie pracują i czy pierwsze spotkanie obejmie wywiad i dobranie odpowiednich dla nas zabiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *