Zabiegi odchudzające, które działają

zgrabna sylwetka ćwiczenia

Zabiegi odchudzające to coraz bardziej popularne sposoby pozwalające poprawić naszą sylwetkę. W salonach kosmetycznych dostępne są różnego rodzaju zabiegi, które mają na celu utratę kilku centymetrów w obwodzie ciała. Pozwalają one osiągnąć wymarzoną sylwetkę bez wysiłku i wyrzeczeń. Znaczna ich część jest nieinwazyjna i nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia.

Nagromadzone w tkance podskórnej zapasy tkanki tłuszczowej są przyczyną pojawiania się miejscowych oznak nadwagi w postaci fałdek tłuszczu, a często towarzyszy im też powstawanie cellulitu. Dobrze dobrana dieta, regularnie podejmowany wysiłek sportowy oraz zbilansowana gospodarka hormonalna nie zawsze pozwalają zapobiec problemom odkładania się nadmiernego tłuszczu w tkance podskórnej. Warto zatem pamiętać, że nowe technologie wykorzystywane w medycynie estetycznej mogą stanowić skuteczną broń w walce z objawami nadwagi.

Zabiegi odchudzające zwykle szybko przynoszą pożądane rezultaty. To jedna z najszybszych metod odchudzania. Obecnie dostępnych jest wiele różnych zabiegów, które w bezbolesny i przyjemny sposób pomagają zmniejszyć obwód ciała. Do tej grupy zaliczamy m.in. zabiegi Ultraformer III, Exilis, Velashape, Cosmosoft – Redustim oraz Endermologie LPG.  Na czym polegają te poszczególne zabiegi? Jakie są ich zalety?

Ultraformer III

Terapia Ultraformer III wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pacjentów dotkniętych problem zwiotczenia, czy utraty elastyczności skóry, zarówno twarzy, jak i całego ciała, a także tych, którzy borykają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Zabiegi z użyciem Ultraformera są szybkie i mało bolesne, a zabieg na całą twarz trwa niespełna 30 minut. Ultraformer jest doskonałym antidotum na opadającą linię brwi, wiszące policzki, luźną skórę szyi czy kurze łapki.

Ultraformer III to przełomowy, amerykański wynalazek, który wykorzystuje silnie skoncentrowaną wiązkę ultradźwięków, która dociera do głębokich warstw skóry i tam dokonuje podgrzania tkanki. W rezultacie skóra wygładza się i napina, dając efekty jak przy liftingu. Jakie są zalety tego zabiegu? Można zastosować ten zabieg zarówno na twarzy, jak i innych partiach ciała. Jest to sposób na zdecydowaną poprawę wyglądu bez względu na porę roku lub nasłonecznienie. To lifting skóry, który nie wymaga serii zabiegów. Spektakularne i długotrwałe rezultaty osiąga się bez ingerencji chirurgicznej. Proces regeneracyjny postępuje przez kolejne 3-6 miesięcy. Ten zabieg nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji, czy też dodatkowych czynności pozabiegowych.

Ultraformer w niezwykle efektywny sposób pozwala pozbyć się zwiotczałej skóry z problematycznych obszarów – jak przedramiona, dekolt, wewnętrzna część ud, pośladki, talia czy brzuch. Dodatkowo ultradźwięki mają również zdolność redukcji zlokalizowanej tkanki tłuszczowej, co przy okazji pozawala wyszczuplić obszary poddawane zabiegowi.

zgrabne ciało

Exilis

Exilis w skrócie można określić zabiegiem liposukcji bez skalpela. To światowej klasy spektakularna metoda do niechirurgicznego modelowania sylwetki. To zabieg idealny dla osób z miejscowym nagromadzeniem się tkanki tłuszczowej, dający spektakularne efekty w postaci redukcji cellulitu, zmniejszenia obwodu ciała, ujędrnienia oraz wygładzenia skóry.

Exilis łączy w sobie dwa mechanizmy, do tej pory stosowane w medycynie estetycznej wyłącznie oddzielnie – terapię ultradźwiękami i radiofrekwencję. Urządzenie podgrzewa wybrany obszar ciała do temperatury ponad 40 stopni Celsjusza, co powoduje przyśpieszenie procesów metabolizmu i rozbicie komórek tłuszczowych. Zmagazynowany w nich tłuszcz zostaje rozpuszczony, a następnie uwolniony z komórek i zużytkowany przez organizm jako zaplecze energetyczne. Rozgrzewanie nie tylko rozbija komórki tłuszczowe, lecz także wpływa na odbudowę kolagenu.

Exilis stosuje się do nieinwazyjnego liftingu skóry twarzy i ciała (ramion, piersi, brzucha, ud i kolan). To metoda, która daje doskonałe rezultaty redukcji zmarszczek, wyszczuplenia, ujędrnienia skóry i polepszenia produkcji kolagenu. Można ją stosować przez cały rok, na wszystkich fototypach skóry. Zabieg jest bezbolesny, a efekt liftingu utrzymuje się bardzo długo.

Zabieg jest w pełni bezpieczny i nie wywołuje efektów ubocznych. Bezpośrednio po nim można nałożyć makijaż i wrócić do bieżących aktywności. Jakie są zalety tego zabiegu? Likwidacja tkanki tłuszczonej, ujędrnienie skóry, poprawa napięcia skóry, redukcja cellulitu, wysmuklenie sylwetki oraz zwiększenie gęstości skóry.

Velashape

Velashape to niechirurgiczne modelowanie sylwetki. Nazwa tego zabiegu pochodzi od nazwy urządzenia, którym jest wykonywany. Ta  innowacyjna metoda daje spektakularne efekty. Wspomniane urządzenie powoduje przyspieszenie krążenia w tkance tłuszczowej, zwiększenie się ilości tlenu dostarczanego do komórek tłuszczowych oraz pobudzenie metabolizmu, który wpływa na szybsze spalanie tłuszczu. Modelowanie sylwetki aparatem Velashape pozwala osiągnąć zadowalające efekty po okresie 4-6 tygodni, przy wykonywaniu zabiegów w odstępie 7-dniowym. Już po pierwszym zabiegu widoczna jest poprawa wyglądu sylwetki. Doskonałe efekty daje wykonanie czterech zabiegów Velashape.

Velashape sprawdza się na wszystkich obszarach ciała, także na podbródku, dekolcie czy ramionach. Pozwala odchudzić brzuch, uda, biodra, ramiona, ale także usunąć uciążliwe wałki na plecach, pod pachami, pod biustem. To sprawdzony sposób na poprawę jędrności skóry, redukcję cellulitu, wiotką skórę brzucha i ramion. Skuteczność Velashape została potwierdzona przez FDA (amerykańska, rządowa fundacja ds. zdrowia).

To sprawdzony sposób na zgrabną figurę, szczupłe nogi i kształtne ramiona. Zabieg tego typu zaleca się wszystkim osobom, które chcą uzyskać zadowalające efekty szybko, bez ingerencji chirurgicznej oraz bez wyłączania z życia codziennego i poczucia dyskomfortu.

Poszukiwanie nowych metod i zabiegów otworzyło drogę terapiom, które wykorzystywane są w celu zapewnienia młodego wyglądu oraz sprawiają, że czujemy się bardziej pewni siebie i szczęśliwi. Zabiegi odchudzające wyżej omówione to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, których nie zadowala stan własnego ciała i skóry, ale boją się igieł oraz inwazyjnych operacji. Są one bardzo dobrym sposobem na osiągnięcie relatywnie szybkich, długofalowych rezultatów i to praktycznie bezboleśnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *