Zestawy do paznokci żelowych i hybrydowych dla początkujących.

zestaw startowy do paznokci dla początkujących

Piękne i zadbane dłonie to najlepsza wizytówka każdej z nas. Przy odrobinie samozaparcia jesteśmy w stanie w domowych warunkach zadbać o siebie nie gorzej niż w salonie kosmetycznym. Który z dostępny na rynku zestawów idealnie nadaje się dla początkujących w sztuce malowania?

Po pierwsze – zastanów się nad swoimi potrzebami

Zanim zaopatrzymy się w odpowiednie artykuły do paznokci dobrze byłoby ocenić wcześniej, czy potrzebujemy czegoś dla zupełnych nowicjuszek, czy może rozbudowanego zestawu. Zważywszy na to, że początki bywają trudne, nie ma sensu kupować nie wiadomo czego. Lepiej na spokojnie przejść kolejne etapy sztuki malowania, by finalnie zdobyć niezbędne i bezcenne doświadczenie.

Jaką lampę wybrać: LED czy UV?

Dylematy zakupowe z pewnością nie biorą się znikąd. W przypadku lamp do paznokci musimy zwrócić uwagę na kilka czynników. Po pierwsze trzeba określić, jaką metodą mamy nakładać nowe kolory. Niewątpliwie lampa LED sprawdzi się doskonale w przypadku manicure hybrydowego. Dla bardziej klasycznych rozwiązań, czyli malowania żelem lepiej wybrać odpowiednią lampę UV.

Jaki zestaw do paznokci wybrać na początek: żelowy czy hybrydowy?

Zanim nabierzemy odpowiedniej wprawy, z pewnością będzie musiało upłynąć nieco czasu. Choć manicure hybrydowy jest łatwiejszy do wykonania, to trzeba pamiętać, że rozwiązanie to ma też swoje minusy. Nie można tym sposobem przedłużyć płytki paznokcia. Natomiast manicure żelowy pozwala na zdecydowanie więcej i może być nakładany także na mało sprzyjającej powierzchni.

Zdobienia paznocki

Zdobienia pozostaw sobie na później.

Proces zdobienia paznokci musi przebiegać według ściśle określonego schematu, inaczej nie wszystko pójdzie po naszej myśli. Często bywa tak, że samo nakładanie lakieru to tak naprawdę początek. Finalnie często decydujemy się także na pieczątki, naklejki, cyrkonie, czy choćby brokat. Umiejętne połączenie wybranych elementów pozwala osiągnąć naprawdę ciekawe od strony wizualnej rezultaty.

 

Pamiętaj o odpowiednich akcesoriach do paznokci.

Żeby nasze plany nie spełzły na niczym, musimy zawczasu zaopatrzyć się we wszystko co niezbędne do manicure. Takie akcesoria z pewnością nie są drogie i często bez nich nie możemy przejść do kolejnych kroków. Do najbardziej przydatnych zaliczymy takie elementy jak np.: kopytka do skórek, wzorniki, nożyczki, pęsety, cążki czy miseczki.

Jak zmyć hybrydy i żele?

Zważywszy na ograniczoną trwałość lakierów i także chęć wypróbowania czegoś innego przychodzi w końcu moment, kiedy chcemy przywrócić paznokcie do naturalnego stanu. Sam proces należy przeprowadzać bardzo ostrożnie, by nie uszkodzić płytki paznokcia, która w przeciwnym czasie będzie długo się odbudowywać. Dla własnego dobra używajmy jedynie sprawdzonych środków i metod.

Mając naprawdę ogromny wybór same musimy zdecydować, czy zakupić zestaw do paznokci żelowych, czy może też postawić na zestaw startowy do manicure hybrydowego. Ostatecznym kryterium w tym przypadku powinna być nie cena, a to, czy umiemy malować w danej technice.

 

Chcesz kupić zestaw startowy do paznokci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *